روزه گرفتن چـاقـتـان نـکـنـد

1. روزه در اسلام - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

این باور گسترده که روزه گرفتن مخصوصاً در ماه رمضان مناسب‌ترین راه برای پاک دستور روزه گرفتن در ماه رمضان و بسیاری از احکام مربوط به آن در سوره بقره آیات 

2. روزه چـاقـتـان نـکـنـد! - بیتوته

اگر کسی کم وزن اما سالم است، می‌تواند با برنامه‌ریزی درست، دریافت غذایی خود را بین ساعت‌های افطار تا سحر بالا ببرد و روزه بگیرد. ریزه خواری ممنوع! برخی افراد به 

3. هر آنچه باید در خصوص روزه بدانید (2) - تبیان

22 ژوئن 2015 در قسمت نخست این مطلب با عنوان «هر آنچه باید در خصوص روزه روزه گرفتن زمینه را برای کاهش وزن و لاغری مهیا می‌سازد. روزه چـاقـتـان نـکـنـد!

4. روزه گرفتن چه فایده ای برای بدن دارد؟ - زوم لایف

با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان و شروع روزه داری خوب است بدانیم که روزه گرفتن چه فایده ای برای بدن دارد؟ روزه گرفتن و روزه داری یک روش درمان طبیعی است.

5. روزه گرفتن | مضرات بدون سحری روزه گرفتن - آکا

روزه گرفتن در دوران بارداری و مضرات روزه گرفتن بدون سحری و روزه گرفتن در روز عاشورا و روزه گرفتن در که روز معینى را روزه بگیرد، چنانچه عمدا تا اذان صبح نیت نکند روزه اش باطل است و اگر نداند که روزه آن روز بر روزه گرفتن چـاقـتـان نـکـنـد!

6. روزه گرفتن برای این افراد توصیه نمی شود - زوم لایف

در ماه رمضان روزه گرفتن برای چه افرادی توصیه نمی شود؟ اگر شما مشکلات جسمی ، بیماری خاصی و یا غیره دارید که با گرسنگی این شرایط تحت تاثیر قرار می گیرند 

7. کسی که مریض است و روزه گرفتن سبب تشدید بیماری او می شود؛ و یا

6 ژوئن 2018 از آنجا که به هنگام روزه گرفتن از خوردن و آشامیدن و دیگر مبطلات خودداری و قضا نکنند باید به ازای هر روزه یک مد طعام کفاره تاخیر پرداخت نمایند.

8. روزه داری در روزهای بلند؛ 'به تعداد ساعات روز در مکه روزه بگیرید' - BBC

26 ژوئن 2015 همزمان با طولانی شدن روز در بعضی از کشورها اروپایی در ماه رمضان در سال‌های اخیر، برخی دانشمندان مسلمان ساکن این کشورها می‌گویند که طولانی بودن 

9. انواع روزه و شرایط صحیح روزه داری

شرایط روزه داری صحیح و مورد قبول. روزه در اسلام یا صیام عملی است که انسان از اذان صبح تا اذان مغرب از چیزهایی که روزه را باطل می کند خودداری نماید.

10. روزه گرفتن برای مادران شیرده - سایت نی نی کده

روزه گرفتن برای مادران شیرده. اولین سوال این است که آیا مادری که در دوران شیردهی به فرزندش است، باید روزه بگیرد؟

11. احكام روزه و عادت ماهيانه بانوان | هدانا | HADANA.IR

روزه گرفتن زنان در ایام عادت ماهانه حکم روزه در پایان روز پریودی روزه دار بعد از اذان ظهر عادت شدم دیدن لکه های قهوه ای قبل از افطار در ماه رمضان خون دیدن بعد اذان صبح احكام روزه و عادت ماهيانه

12. روزه چـاقـتـان نـکـنـد! - beytoote.com

روزه چـاقـتـان نـکـنـد! مجموعه: رژیم درمانی اگر فردی می‌خواهد با روزه‌داری وزن کم کند، باید به اندازه غذا بخورد و تا جای ممکن فعالیت فیزیکی داشته باشد.

13. روزه گرفتن چـاقـتـان نـکـنـد!

روزه گرفتن چـاقـتـان نـکـنـد! اگر فردی می‌خواهد با روزه‌داری وزن کم کند، باید به اندازه غذا بخورد و تا جای ممکن فعالیت فیزیکی دا

14. روزه چاقتان نکند! - آشپزخانک

بعضی روزه‌داران می‌گویند در پایان ماه رمضان، چاق می‌شوند! وقتی روزه می‌گیریم، معمولاً انرژی دریافتی بر انرژی مصرفی غالب می‌شود.

15. چه دلیلی برای گرفتن روزه است؟

چه دلیلی برای گرفتن روزه است؟ وقتی من گرسنه و تشنه می شوم، آن هم در این گرما و با این روزهای بلند، چه اصراری بر گرفتن روزه است؟!

16. چیزهائی که روزه را باطل می کند - توضیح المسائل - پایگاه

مسأله ۱۵۸۷ ـ اگر فراموش کند که روزه است و مواظبت نکند، یا بی‌اختیار غبار و مانند آن به حلق او برسد، روزه‌اش باطل نمیشود.

17. روزه گرفتن در بارداری کدام ماه مجاز و کدام ماه ممنوع!

آمار نشان می دهد که شمار زیادی از زنان باردار مسلمان در سرتاسر دنیا روزه می گیرند به همین علت دانستن اصول تغذیه برای روزه گرفتن در بارداری اهمیت بیشتری می یابد.

18. احکام روزه - lankarani.com

روزه براي چثه كوچك و بزرگ فرقي نمي كند لكن اگر توان روزه گرفتن ندارد يا گرفتن روزه براي او مشقت و ضرر دارد نبايد روزه بگيرد و بايد بعدا که توانايي پيدا کرد قضا کند .

19. روزه - ويکی شيعه

برای روزه گرفتن باید با نیت قصد قربت به خدای متعال نوع روزه را در دل معین کرده و از چیزهایی که روزه را باطل می‌کند دوری کرد.

20. احکام روزه - توضیح المسائل - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع

روزه آن است که انسان برای تذلل و کرنش در پیشگاه خداوند عالم از اذان صبح تا مغرب از هشت چیزی که بعداً گفته می‌شود خودداری نماید.

21. احكام روزه و عادت ماهيانه بانوان | هدانا | HADANA.IR

روزه گرفتن زنان در ایام عادت ماهانه حکم روزه در پایان روز پریودی روزه دار بعد از اذان ظهر عادت شدم دیدن لکه های قهوه ای قبل از افطار در ماه رمضان خون دیدن بعد اذان صبح احكام روزه و عادت ماهيانه

22. استفتائات - بقا\u200f بر جنابت - KHAMENEI.IR

ج: در غير ماه رمضان و قضاى آن اشکال ندارد، ولى نسبت به روزه ماه رمضان و قضاى آن، اگر معذور از غسل است، تيمم کردن بر او واجب است و اگر تيمم هم نکند، روزه\u200fاش صحيح نيست.

23. احكام روزه و ماه رمضان - ويژه‌نامه‌ی ماه رمضان

روزه گرفتن يعنی اين كه انسان براى انجام فرمان خداوند عالم، از اذان صبح تا مغرب از انجام چيزهايى كه روزه را باطل مى‌كند و شرح آنها بعدا گفته می‌شود، خوددارى نماید.

24. آمرزش گناهان پاداش روزه گرفتن رمضان | مدرسه علوم دینی

پرسش: در حدیث شریفی که می فرماید: «هرکه از روی ایمان و امید پاداش از الله رمضان را روزه بگیرد گناهان گذشتۀ او بخشیده خواهد شد» در یک حدیث مبارک قید «ایماناً و احتساباً» گذاشته شده است.

25. جام جم سرا - باید و نبایدهای تغذیه‌ای برای روزه‌داری در

بسیاری از افراد به دلیل ندانستن برخی خواص خوردنیها و نوشیدنیها، یا حتی بعضی از عادات غذایی و حتی رفتاری، روزه گرفتن را برای خود سخت‌تر می‌کنند.

26. آداب روزه در رمضان - ahl-ul-bait.org

روزه هم مانند سایر احکام متین اسلام، از حکمت و مصلحت خاصی سرچشمه می\u200fگیرد. روایات متعددی با تعبیرهای گوناگون، گوشه\u200fای از حکمت نهفته آن را بیان می\u200fکند، در زیر به چهار مورد آن اشاره می\u200fکنیم:

27. مبطلات روزه چیست؟ آیا مکروهات روزه را می شناسید؟ | ستاره

مبطلات روزه - باقی ماندن بر جنابت، حيض و نفاس تا اذان صبح. اگر جنب عمداً تا اذان صبح غسل نکند، روزه‌اش باطل می‌شود.

28. نکاتی در رابطه با روزه داری کودکان - بی کلک

کودکان سالم برای روزه‌گرفتن باید در سحر و افطار، ‌مواد کلسیمی، میوه و پروتئین کافی دریافت کنند

29. حکم بوسه کردن و ملاعبه در هنگام روزه

حکم بوسه کردن و ملاعبه در هنگام روزه. نویسنده : امین الدین سعيدى . هدف واقعى روزه همان طوریکه قرآن بیان داشت است متقى شدن انسان است.

30. باطل کردن عمدی روزه در ماه رمضان چه حکمی دارد؟ | ستاره

باطل کردن عمدی روزه در ماه رمضان حرام است . کسی که روزه واجب ماه رمضانش را عمدا باطل نماید کفاره باید بدهد.

31. احكام روزه مسافر - v0.bahjat.ir

احکام روزه مسافر «١٣٧» مسافر نمی‌تواند در سفر روزه بگيرد، مگر اينکه روزه گرفتن در سفر را نذر کرده باشد، که در اين صورت روزه گرفتن صحيح است، و بنا بر احتياط واجب روزه مستحبی را در سفر به نيت

32. شرایط نذری که صحیح است - irannaz.com

جواب: اگر نذر شرعی کرده باشد و به آن عمل نکند گناه کرده و کفاره بر او واجب می‌شود و کفاره نذر ۶۰ روز روزه گرفتن یا اطعام ۶۰ فقیر می‌باشد.

33. اگر این شرایط را دارید در ماه رمضان روزه نگیرید

اگر این شرایط را دارید در ماه رمضان روزه نگیرید ماه مبارک رمضان فرارسیده است وبسیاری از مردم میخواهند احکام روزه در این ماه را بدانند .

34. حکم شکستن روزه واجب و مستحبی | آسمونی

اگر قضای روزه معین را گرفته باشد، احتیاط واجب آن است که بعد از ظهر روزه را باطل نکند. حکم شکستن روزه قَسَم : اگر قسم بخورد که روز معینی را روزه بگیرد، چنان چه عمدا مخالفت کند و آن روز را روزه

35. چه چیزهایی روزه را باطل می‌کند؟ - اخبار تسنیم - Tasnim

چه چیزهایی روزه را باطل می‌کند؟ ۹ چیز روزه را باطل می‌کند که خوردن و آشامیدن، دروغ بستن به خدا و پیغمبر(ص) و

36. رژیم لاغری و تناسب اندام با دکتر از - دانلود | نصب برنامه

بسم الله الرحمان الرحیم جامع ترین و کاملترین برنامه لاغری و تناسب اندام (با دکتر معروف آمریکایی اوز)

37. احکام بقای بر «جنابت» در ایام روزه\u200eداری - اخبار تسنیم - Tasnim

س 772: اگر فردی به سبب برخی از مشکلات تا اذان صبح بر جنابت باقی بماند آیا روزه گرفتن در آن روز برای او جایز است؟

38. احکام روزه مسافر در ماه رمضان - کجارو

سفرش اشکال شرعی نداشته باشد مثلاً برای کار حرام سفر نکند. روزه گرفتن که باید یک ماه تمام آن و حداقل یک روز از ماه دوم آن پی‌در‌پی باشد و اگر بقیه‌ی ماه دوم پی‌در‌پی نباشد، اشکال ندارد.

39. روزه - ویکی‌پرسش

کلیدواژه: ماه رمضان، روزه، تقویت صبر، کنترل شهوت، تزکیه نفس، اخلاص، آرامش. پرسش: علاوه بر اینکه در ماه رمضان روزه واجب است می‌بینیم که در ماه هایی مانند رجب و شعبان روزه گرفتن مستحب است. سؤالم این است که روزه چه آثار

40. احکام روزه برای مسافر - alamto.com

هر چه به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم باید آگاهی و آمادگی خود را نیز بیشتر کنیم. یکی از مسائلی که ممکن است برای همه ما دانستن آن ضروری باشد چگونگی و “احکام انجام سفر در ماه رمضان” است که لطمه ای به روزه داری وارد نکند.

41. نیت روزه - احکام نیت روزه قضا و روزه ماه رمضان و مستحبی

مسأله: اگر در روزه واجب معینى، مثل روزه ماه رمضان از نیت روزه گرفتن برگردد، روزه\u200fاش باطل است.[5] ، همانند نیت روزه رمضان است که اگر عمداً تا پیش از اذان صبح نیت نکند، روزه\u200fاش باطل است.[9]

42. "ماه رجب ماه استغفار اُمّت من است، پس در اين ماه بسيار طلب

صدای شیعه: در فضيلت و برکات سه ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان روايات زيادي از رسول خدا و ائمه(ع) نقل شده که همه دلالت بر عظمت اين سه ماه دارد و تاکيد بر روزه گرفتن و نيايش و مناجات کردن و دعا و خواندن قرآن و خدمت به بندگان خدا

43. جام جم سرا - افطار و سحر؛چه بخوریم چه نخوریم جدول

روزه برای چه بیمارانی مفید است؟ چه کسانی روزه نگیرند؟ - روزه گرفتن برای مبتلایان به چربی خون بالا بسیار مفید است و میزان چربی‌های نامطلوب موجود در خون را تنظیم می‌کند و موجب افزایش میزان چربی‌های مفید خون می‌شود.

44. برای رفع تشنگی در ماه رمضان این نوشیدنی را بخورید

روزه زمانی باعث جلوگیری از امراض خواهد شد که در زمان سحری و افطار به میزان صحیح و کامل غذا خورده شود و فرد کم خوری یا پرخوری نکند.

ارسال دیدگاه برای این مطلب
آرشیور مطالب
آمار وبلاگ
کل مطالب : 616
کل نظرات : 0
بازدیدکنندگان امروز : 5
بازدیدکنندگان دیروز : 15
بازدید امروز : 19
بازدید دیروز : 191
کل بازدیدکنندگان : 504
کل بازدیدها : 2299